MOKINIŲ MOKYMOSI KRŪVIŲ OPTIMIZAVIMO PRIEMONIŲ PLANAS

Vykdytojas

Partneriai

1.

Sudaryti pamokų tvarkaraštį, laikantis HN (vidurinio ugdymo programos mokiniams- ne daugiau kaip trys „langai“ per savaitę, per dieną ne daugiau kaip 7 pamokos).

Iki 2015-09-02

2.

Sudaryti mokiniams sąlygas po pamokų gilinti turimas žinias ir likviduoti spragas.

3.

Sudaryti sąlygas III-IV kl. mokiniams, besimokantiems dailės, muzikos, menų mokyklose, sportinė krypties neformaliojo švietimo įstaigose, ir baigusiems menų mokyklas nelankyti privalomojo dalyko savaitinių pamokų (ar jų dalies). Atleidimo tvarką ir pasiekimų įvertinimų įskaitymą nustato mokykla. Gimnazija užtikrina nuo pamokų atleistų mokinių saugumą.

Muzikos mokyklos dir.pav.

Dailės mokyklos dir.pav.

.4.

Sudaryti kontrolinių darbų ir įskaitų grafiką.

5.

Atlikti tyrimą „5-8, I-II, I-IV mokinių namų darbų ruošimo trukmė“.

K.Liaskovskaja

Klasių vadovai

Vasaris

6.

Organizuoti tos pačios klasės mokinius mokančių mokytojų bendradarbiavimą sprendžiant mokinių mokymosi motyvacijos ir mokymosi krūvio optimizavimo klausimus.

Metodinė taryba

Klasių vadovai

Pagal susitarimą

7.

Organizuoti ir vykdyti mokinių mokymosi krūvio bei mokiniams skiriamų namų darbų stebėseną.

pavaduotojai

Kartą per pusmetį

8.

Pirmąjį mokslo metų mėnesį 5 klasės mokinių pasiekimų

V.Kisinienė

Kartą per pusmetį

kontroliniais darbais netikrinti. Mokytojams taikyti individualius mokinių pažinimo metodus siekiant išsiaiškinti mokinių ugdymo(-si) pasiekimus.

9.

Adaptaciniu laikotarpiu (rugsėjo mėn.) 5 klasės mokinių pažanga ir pasiekimai pažymiais nevertinami.

Rugsėjis

10.

Mokytojų rengiamuose teminiuose planuose metams numatyti atsiskaitymo būdus, kontrolinius darbus, integracinius ryšius su kitais dalykais, integruojamas edukacines programas, namų darbus (ilgalaikius, projektinius, kūrybinius ir pan.).

Metodinių grupių pirmininkai

Iki 2015-08-30

11.

Teikti pagalbą IV klasių mokiniams, renkantis brandos egzaminus.

Liudmila Kopylova, Konsuela Liaskovskaja

Iki 2016-01-15

12.

Derinti su kolegomis, dirbančiais tose pačiose klasėse, kontrolinių darbų ir įskaitų grafikus (klasei ne daugiau kaip vienas kontrolinis darbas ar įskaita per dieną).

dalykininkai

Pildyti grafikus mėnesį (elektron.dienyne)

13.

Derinti su kolegomis, dirbančiais tose pačiose klasėse, namų darbų apimtis, metodinėse grupėse analizuojant įvairių dalykų namų darbų apimtį atskirose klasėse (namų darbų apimtys pagal HN).

J Aneičik

Metodinių grupių pirmininkai

Pagal metodinės tarybos veiklos planą

14.

Mokytojų tarybos posėdyje išanalizuoti mokinių mokymosi krūvio optimizavimo problemas, numatyti jų sprendimo galimybes ir koreguoti mokymo(-si) krūvio reguliavimo priemonių planą.

Mokyklos

2015-11-27

15.

Organizuoti mokinių pedagoginį- psichologinį konsultavimą, sudarant individualius viduriniojo ugdymo planus.

II kl.klasių aukl.

Halina Boravska,

Svetlana Baranauskienė

O.Vincha

Balandis-gegužė, birželis, rugsėjis

16.

Vesti integruotas pamokas.

Pagal dalykų

mokytojų teminius planus

17.

Vykdyti trumpalaikius integruotus projektus.

Projektų vykdymo grupė

Pagal mokytojų dalykininkų teminius planus

18.

Parengti ir efektyviai taikyti pritaikytas ir individualias programas spec. poreikių mokiniams (esant reikalui).

VGK

S.Pušklevič

Rugsėjis- birželis

19.

Informuoti mokinius apie stojimo sąlygas į aukštąsias mokyklas karjeros planavimo klausimais (susitikimai su aukštųjų mokyklų studentais ir dėstytojais).

V.Stokviš

O.Vincha